Co je koučink pomocí koní
a jaké výhody vám přináší.

equicoach logo
Co je to koučování pomocí koní Jak probíhá koučování pomocí koní

Jak probíhá koučování pomocí koní

Koučování pomocí koní je poměrně novou metodou, ačkoli energii z přítomnosti zvířat čerpaly už dávné generace a sbíraly poznatky o sobě samých díky emočnímu propojení. Jde o zážitkovou metodu. Právě u zážitků studie neustále dokazují, že lidem dávají nejlepší šanci k učení se a seberozvoji. Slova často zapomínáme, ale zážitky nikoli. Pro absolvování koučinku osobního rozvoje není potřeba mít žádné předchozí zkušenosti s koněm. Kůň je vaším koučovacím parťákem, který vás inspiruje přítomným okamžikem a dodá odvahu čelit změnám i osobnostně růst. Rezervujte si první nultou schůzku zdarma a pobavíme se o všem společně.

Jak probíhá samotné koučování?

Kolik koučinkových sezení je potřeba?

Vždy záleží na vašich tématech a cílech, s kterými přijdete. Může se stát, že vše vyřešíte za jednu koučovací návštěvu. U komplexnějších témat považuji za minimum 3 setkání, protože si vyžadují větší pozornost a hlubší rozebrání, aby výsledky byly trvalé. Právě na nultém setkání, pokud mi nastíníte, s jakými cíli do koučování vstupujete, vám pomůžu odhadnout, kolik hodin může trvat cesta k vytyčeným cílům.

ZDARMA SETKÁNÍ

Jak se připravit na první setkání?

Kromě připravených cílů a očekávání, si s sebou vezměte také pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně. Ideální je volnočasové oblečení, u kterého vám nebude vadit troška prachu a případných nečistot. Koně se totiž denně pohybují po venku, a tak můžete očekávat, že se při interakci s nimi můžete trošku ušpinit. Obuv volte pevnou a uzavřenou, protože se budeme pohybovat na pískovém kolbišti.

V průběhu koučování klienti také často dospějí k novým osobním poznatkům, proto je fajn při sobě mít například deníček nebo blok na poznámky, kde si zaznamenáte své dojmy, nápady a pocity. Někdy i zdánlivě náhodná myšlenka může později přerůst v důležitý vhled do vašeho problému nebo seberozvoje.

Poznejte sami sebe v praxi. Věřím, že pokud přijdete s otevřeným srdcem a myslí, kůň vám pomůže v nalezení odpovědí na vaše otázky. Sami budete překvapeni změnou, která nastane díky upřímnému parťákovi, koni.

Co je koučink pomocí koní a jaké výhody vám přináší

Možná právě teď stojíte před rozhodnutím, jestli se pustit do kurzu osobního rozvoje, nebo najít osobního kouče. Možná toužíte po osobním růstu, cítíte se zaseknutí na místě v profesním či osobním životě, nebo jen chcete na chvíli vypnout a načerpat energii. Ať už vás sem přivádí cokoli, pojďte se společně se mnou podívat, jak vypadá koučink pomocí koní, abyste sami nejlépe zhodnotili, zda je pro vás to pravé. Nebo si rovnou rezervujte zdarma nulté setkání, kde si o všem společně popovídáme.

Co je to koučování pomocí koní?

Když jsem začala poprvé mluvit o koučinku pomocí koní, hodně lidí se divilo, o co se vlastně jedná. Nikdy o něm totiž neslyšeli. A není se čemu divit, u nás rozhodně nejde o rozšířený způsob koučování, což je ale škoda. Koučování stojí na vzájemném působení tří jedinců – vás jako klienta, mě jako kouče a koně. Spolu s koňským parťákem vám pomůžeme najít osobní hranice a objevit způsob komunikace, který vás posune směrem k úspěšnému sebepoznání, seberozvoji i odvaze plnit si své sny. Mně osobně v tom koně pomáhají celý život a i díky nim si teď plním sen skrze tento projekt.

Koučink pomocí koní je velmi silný osobní koučovací program, který vám pomůže v seberozvoji, sebepoznání a tím pádem i na cestě ke spokojenějšímu životu. A proč zrovna spolupráce s koňmi? Mají totiž jedinečnou schopnost odrážet naše vlastní pocity a chování. Díky tomu nám pomáhají lépe porozumět sami sobě. Klienti často zůstávají překvapení, jak hluboce emoční dojem v nich koučování zanechává a jakým způsobem se napojí na koňského kouče. Z emočního prožitku pak čerpají nejen během samotného koučinku, ale i dávno po něm.

Pro koho je koučink s koňmi vhodný

Z interakce člověka a koně může čerpat opravdu každý. Je však důležité, abyste byli otevřeni celému emočnímu zážitku, který to s sebou nese. Osobně bych ho doporučila každému, kdo je otevřený novým způsobům sebepoznání. Zároveň každému, kdo touží po seberozvoji a osobním růstu. Každému, kdo má v hlavě problémy, které sám neumí uchopit a potřeboval by pomoc s lepším napojením na vlastní intuici. A taky každému, komu každodenní ruch velkého světa přerůstá přes hlavu a hodilo by se mu snížit hladinu stresu, ať už z osobního života nebo profesního.

Důležité je také říct, že veškeré koučování probíhá ze země, nikoli z koňského sedla. Je tak vhodné i pro lidi, kteří mají strach z ježdění nebo jsou fyzicky indisponováni k jízdě. Často právě starší imobilní lidé nebo lidé s fyzickými omezeními získávají od koně energii a sílu do života.

V čem vám koučink pomůže

Proč má prožitkový koučink lepší výsledky

Všimli jste si někdy, že si silné prožitky lépe pamatujete i po letech? Možná už nevíte, co vám říkala vaše třídní na základní škole k Přemyslovcům nebo Archimédově zákonu, ale pravděpodobně jste nezapomněli, jaký pocit dobrodružství jste zažili na prvním výletu. Nebo když jste se ve škole poprvé zamilovali. Prožitky si totiž ukládáme do mnohem hlubší paměti.

V rámci koučinku s koňmi prožijete skutečně jedinečný zážitek, z kterého budete čerpat ještě dlouho. Nejedná se o rady, které by vám někdo během hodiny řekl u šálku čaje a vy jste je, i při vší dobré vůli se podle nich řídit, do pár měsíců zapomněli. Emoční napojení na koně ve vás zanechá mnohem hlubší stopy sebepoznání a růstu. Samozřejmě jsem si vědoma, že i tyto řádky jsou pro vás nyní jen slova. Takže co byste řekli na vykročení ze své komfortní zóny a vyzkoušení koučinku pomocí koní? Ozvěte se mi, pokud máte otázky ohledně koučinku, nebo si rovnou zarezervujte svůj termín. Budu se těšit.

Update cookies preferences